Načítavam...
SlovenskyEnglish

Galéria > Ružomberok > Lyžovačka na Malinom Brde 0 km od apt.

Malinné alebo Malinô Brdo alebo Skipark Ružomberok je lyžiarske stredisko nachádzajúce sa v pohorí Veľká Fatra pri Ružomberku.

Počiatky lyžiarskeho strediska siahajú do druhej polovice 20. storočia, kedy bol vybudovaný hotel Malina. Dňa 21. júla 1964 bol vydaný súhlas Mestského národného výboru v Ružomberku k stavbe kabínkovej lanovky z Hrabova.

Na jeseň roku 1996 vznikla spoločnosť SKIPARK Ružomberok a.s.. V tomto období dochádza k snahe prilákať turistov a dochádza k modernizácii technického vybavenia strediska. V rokoch 2001 až 2002 dochádza ku komplexnej výmene kabínkovej lanovky, kedy boli 6-miestne kabínky nahradené 8-miestnymi. V tomto období sa lyžiarske stredisko Malinô brdo začlenilo k TOP lyžiarskym strediskám na Slovensku.

Škála zjazdových tratí je široká. Ich dĺžka sa pohybuje od 130 m až do 1 200 m. Zjazdové trate týchto dĺžok sa nachádzajú priamo v lokalite strediska Malina - Brda. Okrem toho sa tu nachádza 3 900 m dlhá zjazdovka, ktorá začína na Maline a končí v Hrabove pri údolnej stanici kabínkovej lanovky.
V lyžiarskom stredisku sa nachádza kabínová lanová dráha z Hrabova o dĺžke 1 770 m, ktorá slúži aj ako jedna zo základných komunikácii okrem cesty, ktorej používanie motorovými vozidlami je len na povolenie mesta Ružomberok. V roku 2001 a 2002 bola vybudovaná sedačková lanovka o dĺžke 1 120 m vedúca na vrchol masívu Malinô brdo (Malinné). Okrem toho sa v stredisku nachádza 8 lyžiarskych vlekov s dĺžkou od 70 do 1 000 m.


Francúzština.comrecruiteri.skHeadhunter